نکات بسیار مهم در انتخاب نمایندگی سامانه پیامک کوتاه

راهنمای انتخاب نمایندگی

VIP

 

امروزه  کسب و کارها و شیوه های  تازه ای برای کسب درآمد از طریق شبکه جها نی (اینترنت) معرفی می شوند. و اکثر این شیوه ها به سرمایه بالا یا تخصص احتیاج ندارند. یکی از آسانترین و برترین گزینه های کسب درآمد نمایندگی ارائه خدمات پیام کوتاه است. نمایندگی سامانه پیام کوتاه و ریسلری مزایای بالایی دارند از جمله:

۱ –  نماینده نیاز به دانش و مهارت خاصی ندارد.
۲ – سرمایه اولیه موردنیاز بسیار کم است.
۳ – درآمد بسیاربالا و مناسبی را دارند.

 

سرویس دهنده گان مختلف ، نمایندگی سامانه پیام کوتاه را با شرایط مختلف به علاقمندان عرضه می نمایند. در ادامه نکات قابل توجهی در نحوه انتخاب مناسب ترین و بهترین سرویس نمایندگی سامانه پیام کوتاه موجود است تا علاقمندان بتوانند برترین انتخاب را در راه اندازی کسب و کار خود را داشته باشند.

نکات مهم در انتخاب نمایندگی سامانه پیام کوتاه :

 

 

۱ – میزان مستقل بودن نماینده و کیفیت ریبرندینگ:

 

میزان اختیارات نماینده در تعریف تعرفه ها و قیمت ها و  پشتیبانی بسیار حائز اهمیت است . نماینده  به هر میزان اختیارات بالایی داشته باشد می تواند راهکارهای فروش کامل تری را تعریف کند در زیر به اختیارات و استقلال نماینده اشاره شده است.

 

۲ – محدودیت ثبت تعداد کاربران:

 

 

تعداد ثبت کاربر توسط نماینده امری بسیار مهم است. برخی سرویس دهندگان تعداد ثبت کاربر  توسط نماینده را محدود می نمایند تا در قبال برداشتن این محدودیت یا افزایش آن، هزینه  دیگری از نماینده دریافت نمایند.

۳ – امکان ثبت زیرنماینده توسط نمایندگان:

 

اگر نمایندگان توانایی ثبت نماینده علاوه برثبت کاربر عادی را داشته باشند کسب و کار آن ها رونق بیشتری خواهد یافت. وهمچنین زیر  نمایندگان هر نماینده نیز بتوانند امکان ثبت نماینده مستقل را دارا باشند پس نمایندگان تا چند حدی توانایی امکان ارائه نمایندگی را خواهند داشت.

۴ – تعرفه ارسال و دریافت پیامک برای نمایندگان:

 

 بازه  خرید اعتبار پیامک و تعرفه های  میزان خرید نماینده اهمیت بالایی دارد که  به طور مستقیم روی توان رقابت و مقدار سود نماینده تاثیرگذاراست . بنابراین بررسی دو نکته لازم است:
  1. تعرفه هایی که برای ارسال با پیش شماره های متفاوت در اختیار نماینده گزارده می شود چه قدر است. برای مثال تعرفه ارسال با پیش شماره  ۱۰۰۰، ۵۴۰۰۰ یا ۵۷۰۰۰ به علت محدودیت های کیفی و کمی آن ها با تعرفه ارسال  پیش شماره های ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ است متفاوت است. پس باید بررسی شود تعرفه اعلام شده از طرف سرویس دهنده برای ارسال پیامک با چه پیش شماره ای است.
  2. و نیز لازم است بررسی گردد که برای ارسال پیام کوتاه به اپراتورهای متفاوت ضریب وجود نداشته . برای مثال اگر تعرفه ارسال پیام کوتاه از پیش شماره ۱۰۰۰ برای مشترکین همراه اول ۸۵ ریال است، تعرفه ارسال به  تالیا و ایرانسل از پیش شماره ۱۰۰۰ بیشتر از ۸۵ ریال نباشد.
بعضی از سرویس دهندگان برای ارسال پیام کوتاه به اپراتورهای مختلف تعرفه های مختلفی در نظر می گیرند اما زمانی تبلیغات فقط پایین ترین و کمترین تعرفه را ذکر می کنند. برای مثال تعرفه ارسال پیام کوتاه را ۸۴ ریال اعلام می نمایند ولی در هنگام ارسال پیامک معلوم می گردد تعرفه ارسال ۸۴ ریالی از  پیش شماره خاصی می باشد
و صرفا به مشترکین همراه اول محدود می گردد و  کاربر بخواهد به مشترکین  اپراتورهای دیگر ارسال کند ، تعرفه ارسال با ضریب ۱٫۵ برابر یعنی حدود ۱۲۶ ریال محاسبه می گردد. با توجه به اینکه کاربران ایرانسل و اپراتورهای دیگر تقریبا ۳۵% کاربران تلفن همراه کل را تشکیل می دهند وجود ضریب و اختلاف تعرفه به اپراتورهای متفاوت، برای کاربران غیرقابل قبول است.

۵ – طریقه واگذاری شماره ها:
طریقه فروش شماره به نماینده تأثیر زیادی در میزان فروش خواهد داشت و لذا روال واگذاری شماره  به نمایندگان از نظرموارد زیر مشخص باشد:

 

۶ – هزینه پنل نمایندگی:

 

هزینه اولیه دریافت نمایندگی به نسبت امکانات که در اختیار نماینده قرار می گیرد بسیار حائز اهمیت است. از طرفی سرویس دهنده  باید برای تأمین هزینه های جاری، بروزرسانی و ارتقاء منابع سخت افزاری برنامه ریزی داشته باشد و هزینه سالیانه تمدید پنل نمایندگی را مشخص نماید.

۷ – نحوه محاسبه و پرداخت سود:
اساسا سود حاصل از فعالیت نماینده از سه طریق بدست می آید که این سود چگونه و چطور بدس می آید که عبارتند از:

 

  1. سود فروش پنل کاربری و نمایندگی: اگر نماینده برای ثبت کاربر یا ارائه نمایندگی به افراد مستلزم به پرداخت درصد یا سهمی به سرویس دهنده اصلی نباشد، سود بالایی خواهد داشت.
  2. سود فروش شماره: نمایندگان نیزمیتوانند با فروش شماره به سود قابل ملاحظه ای برسند
  3. سود حاصل از ارسال پیامک:
  4. سود  فروش اعتبار ارسال پیام کوتاه از طریق کاربران برترین و مهمترین بخش درآمد یک نماینده می باشد به همین منظور باید بررسی گردد که آیا سود  فروش اعتبار به صورت نقدی و بلافاصله به نماینده می رسد یا غیرنقدی و اعتباری می باشد.
  5. در بعضی سرویس های نمایندگی سود حاصل از فروش اعتبار ارسال پیامک، وقتی به نماینده می رسد که کاربر نهایی اعتبار خریداری را مصرف کرده و پیامک ارسال کند. بدیهی است تا زمانی که اعتبار در پنل ارسال پیامک باقی بماند سودی عاید نماینده نمیشود. چنانچه تعرفه نمایندگان و کاربران از طرف سرویس دهنده اصلی تعیین شود سود حاصل از فروش اعتبار ارسال پیامک بلافاصله در پنل نماینده منظور می شود اما قابل وصول به صورت ریالی نیست.
  6. در چنین شرایطی نماینده مجبور است برای تبدیل اعتبار موجود در پنل خود به مبالغ ریالی نسبت به بازاریابی بیشتر و ارسال پیامک انبوه تلاش مضاعفی به کار بندد.

نمایندگی سامانه پیام کوتاه                       پنل پیامک

نسخه آزمایشی
نام کاربری : demo
کلمه عبور : demo
ورود به نسخه آزمایشی