وضعیت های مختلف اس ام اس های ارسال شده

وضعیت های مختلف اس ام اس های ارسال شده توسط پنل پیامک

VIP

 

۱ – نامشخص :  در این مرحله فعلا وضعیت ارسال به شماره ها معلوم نیست. و در صورت مشاهده نشدن گزارش تمام شماره هایی که این وضعیت را داشته باشند هزینه آنها به صورت اتوماتیک برگشت داده خواهد شد.

 

۲ – خطا در ارسال : به هر علتی که سامانه نتواند متن پیام را به مخابرات ارسال کند این وضعیت  نشان داده می شود ، که مواردی مثل اختلال در ارسال پیامک شامل این وضعیت میباشد و در خطوط ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ شماره های بلک لیست یا مسدودی شامل این وضعیت میباشد.

 

۳ – نرسیده به مخابرات : این بخش نیز شامل شماره هایی میباشد که از سامانه ارسال شده است و به مخابرات نرسیده و مسلما ارسال ناموفق محسوب می گردد. برای مشترکینی که خود دریافت پیامک خود را بسته اند برای بازکردن آن ۲ را به ۸۹۹۹ ارسال کنند.

 

 

۴ – رسیده به مخابرات :

این وضعیت نمایانگر آن میباشد  که شماره هایی که این وضعیت را دارند وضعیت جدید برایشان ارسال نشده است ، که بیشتر از ۹۰ % این شماره ها رسیده به گوشی  و بقیه نرسیده به گوشی که شامل مورد ۵ می گردد.

 

۵ – نرسیده به گوشی : متن پیامک به گوشی نرسیده است که خود این می تواند دلایل متفاوتی را داشته باشد.

 

  1.  شماره شخص مورد نظر قطع شده باشد ، شماره دارای بدهی میباشد و قبض پرداخت نشده باشد.

 

  1.  شماره در دسترس نمی باشد ( خارج از محدوده آنتن دهی ) که پس از بازگشت به محدوده دریافت سیگنال قطعاً پیام  به گوشی خواهد رسید ،اما باز ممکن است گزارش
    جدید که رسیده به گوشی میباشد در پنل نشان ندهد و همان وضعیت نرسیده به گوشی نشان داده شود که این مورد خیلی کم اتفاق می افتد.

 

  1.  خاموش بودن گوشی ، اکثریت افراد ممکن است به علت نداشتن شارژ باطری ، یا  استراحت کردن تلفن همراه خود را خاموش فرمایند که در این صورت نیز پیام به آن ها نمی رسد ،که در صورت روشن کردن پیامک را دریافت خواهند کرد که زمان ماندگاری پیامک در مخابرات ۲۴ ساعت میباشد ، و ممکن است وضعیت بعضی از شماره ها که پس از روشن شدن پیامک را دریافت کرده اند در پنل با همان نرسیده به گوشی نمایش دهند و گزارش آپدیت نشود.

 

۶- رسیده به گوشی : که متن اس ام اس به شماره مورد نظر ارسال شده میباشد و مخاطب متن را دریافت کرده است

 

 

مهملازم به یاداوری میباشد که  هزینه پیام هایی که وضعیت نا مشخص ، خطا در ارسال و نرسیده به مخابرات  را داشته باشند ، تماماً به کاربر به صورت اتوماتیک برگشت داده می شود.

 

 

 

مهمگزارش ها در فاصله زمانی ۱۰ دقیقه – ۳۰ دقیقه – یک ساعت – ۶ ساعت و ۱۲ ساعت پس از ارسال بروز رسانی می شود و آخرین آپدیت تا ۴۸ ساعت میباشد که پس از این ساعت احتمال آپدیت شدن وضعیت صفر است.

توجه داشته باشید این گزارش مربوط به پنل سایت آریا پیامک هست

نه سایت های دیگر

نسخه آزمایشی
نام کاربری : demo
کلمه عبور : demo
ورود به نسخه آزمایشی